Pałac Pławniowice w zimowej scenerii

Pałac Pławniowice w zimowej scenerii. W Pławniowicach byłem już wiele razy, jednak nigdy do tej pory nie zrobiłem tu zdjęć zimą. Tego dnia była piękna pogoda, a w dodatku wszystko było pokryte świeżym śniegiem. Tego popołudnia miałem inny fotograficzny plan, którego jednak nie zrealizowałem, właśnie z powodu pogody. Wracając z powrotem do domu, szkoda by było nie zatrzymać się w Pławniowicach zwłaszcza, że słońce jeszcze nie schowało się za chmurami.

fot. 4558 Pałac Pławniowice od strony bramy

Pałac w Pławniowicach warto odwiedzić o każdej porze roku. Jest tu naprawdę bardzo ładnie. Brama do parku w dzień jest zawsze otwarta. Nie zapomnijmy jednak uiścić niewielkiej opłaty za wstęp, która przeznaczona jest na utrzymanie zabytku.

fot. 4559 Widok od strony dziedzińca
fot. 4561 Pałac w Pławniowicach

Wspomóż w rozwoju tej strony. Zostań patronem na: Patronite.pl

lub wspomóż wpłatą dowolnej kwoty na konto bankowe

fot. 4560 Panorama od strony dziedzińca

fot. 4562
fot. 4563 Widok od strony dawnej powozowni
fot. 4564

Po lewej stronie od pałacowej bramy znajduje się bardzo ciekawy budynek dawnej powozowni. Obiekt został zbudowany w tym samym czasie i stylu, co pałac. W budynku mieściły się mieszkania dla służby, powozownia i garaż dla samochodu hrabiego Ballestrema.

fot. 4557 Dawna powozownia w Pławniowicach

Tuż obok powozowni, po drugiej stronie ulicy, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ciekawy budynek - Dom Kawalera. Był on przeznaczony dla Leona Ballestrema, starszego syna hrabiego Franciszka. W następnych latach budowla pełniła funkcję lokum dla gości pławniowickiej rezydencji. Obecnie w budynku znajduje się Ośrodek Pomocy Społecznej.

fot. 4554 Dom Kawalera w Pławniowicach
fot. 4556 Dom Kawalera w Pławniowicach

Zobacz więcej: Pałac w Pławniowicach

fot. 4555

Dalsza część po reklamie

Polecam strony www:

Wachtyrz.eu - strażnik śląskiej kultury i mowy

Zobacz też:

5 3 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze