Pałac w Zielonej po remoncie

Pałac w Zielonej po remoncie. Nadszedł czas, aby znowu odwiedzić Zieloną. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że dawny pałac myśliwski Donnersmarck’ów został wyremontowany.
Od kilkunastu lat obiekt był w prywatnych rękach. Jednak jego właściciel nic z nim nie zrobił. Pałac dalej był opłakanym stanie i dalej niszczał, a cały teren był ogrodzony i niedostępny. W 2020 roku, zrujnowany pałac odkupił nowy właściciel z przeznaczeniem na siedzibę swojej firmy. Pojawiła się szansa, że pałac Donnersmarck’ów w Zielonej doczeka się nareszcie lepszych czasów. Rozpoczął się remont, który zakończono po roku prowadzonych prac.

 

Pałac w Kaletach Zielonej po remoncie
fot. 4764 Pałac w Kaletach Zielonej po remoncie

 

Rzeczywiście, po przybyciu na miejsce zauważyć można nową bramę oraz pałac z odnowioną elewacją i dachem. Nie ma śladu po dawnych garażach i warsztatach naprawczych bazy Ośrodka Transportu Leśnego. Na ich miejscu powstaje nowa inwestycja. Można powiedzieć, że cały teren wokół pałacu to jeden wielki plac budowy. Wiadomo, że wszystko to są ogromne koszty i na efekt działań nowego właściciela trzeba jeszcze poczekać. Wiadomo też, że w dalszym ciągu dawną rezydencję Donnersmarck’ów będzie można oglądać tylko zza płotu, ponieważ inwestycja nie jest prowadzona z myślą o turystach. Jednak cieszy to, że ten zabytkowy obiekt nie zamieni się w ruinę i dalej będzie elementem naszej górnośląskiej historii.

 

Pałac w Kaletach Zielonej po remoncie
fot. 4765 Pałac w Kaletach Zielonej po remoncie

 

Dalsza część po reklamie

 

Pałac w Zielonej znajduje się tuż obok malowniczego zalewu, co dodaje atrakcyjności tego miejsca.

 

Zalew w Zielonej
fot. 4766 Zalew w Zielonej

 

Zobacz też:

0 0 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze