Zabrze – Opuszczony Areszt Śledczy

Zabrze – Opuszczony Areszt Śledczy. W maju 2022 miałem okazję zobaczyć zlikwidowany Areszt Śledczy w Zabrzu. Przy okazji organizacji zawodów sportowych na terenie dawnego aresztu, była możliwość zwiedzenia tego miejsca. Dodatkową atrakcją było to, że oprowadzającymi byli strażnicy więzienni.

 

Zabrze, opuszczony Areszt Śledczy
fot. 4223 Zabrze, opuszczony Areszt Śledczy

 

Kompleks budynków aresztu został oddany do użytku w 1888 roku. Główny  gmach posiada architekturę charakterystyczną dla niemieckich budowli więziennych z tamtego okresu. Areszt składa się z trzy-piętrowego budynku dla prawie 300 osadzonych i budynków administracyjnych. Znajdowały się tu również: sala widzeń, kantyna, biblioteka, świetlica, kaplica oraz siedem spacerniaków.

Obiekt został zlikwidowany w wyniku reformy więziennictwa w marcu 2018 roku. Od tego czasu jest opuszczony i raczej nie ma pomysłu na jego zagospodarowanie. Areszt Śledczy w Zabrzu jest jeszcze w nienajgorszym stanie technicznym, lecz jak można było się dowiedzieć, często jest dewastowany przez ekipy filmowe, chętnie korzystające z jego wnętrz.

 

Więcej zdjęć w przygotowaniu.

Masz pomysł co by mogło powstać w takim miejscu?
0
Proszę zostawić opinię na ten tematx
Kliknij ikonkę i daj znać.

 

5 1 głosuj
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze