Zalew Dziećkowice

Zalew Dziećkowice / Zbiornik Imieliński został utworzony w latach siedemdziesiątych XX wieku, w wyrobisku po dawnej eksploatacji piasku. Znajduje się na wschodnich obrzeżach Górnego Śląska pomiędzy miejscowościami: Imielin, Chełm Śląski i Dziećkowice. Jego powierzchnia to 780 ha, posiada długość ponad 4 kilometrów i prawie 2 szerokości.

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3236 Zalew Dziećkowice

 

Woda w zbiorniku jest bardzo czysta, dlatego pełni funkcję zbiornika wody pitnej. Zalew jest też bardzo atrakcyjny dla wędkarzy, występują w nim praktycznie wszystkie znane w Polsce gatunki ryb. Na zachodnim brzegu zbiornika znajdują się kluby żeglarskie, pole biwakowe oraz punkty gastronomiczne. W upalne letnie dni nad zalew Dziećkowice przyjeżdża nawet kilka tysięcy osób.

 

fot. 3238

Zdjęcia zrobione zostały na wschodnim brzegu zbiornika. Znajduje się tu wiele niewielkich, piaszczystych i dzikich plaż. Okrążając jezioro podczas wycieczki rowerowej, takie urokliwe miejsca mijamy również na północnym oraz północno-zachodnim brzegu. W niewielkiej odległości od zbiornika Dziećkowice płynie Rzeka Przemsza, która jest naturalną granicą pomiędzy Śląskiem a Małopolską.

 

fot. 3237

 

Dalsza część po reklamie

 

 

fot. 3239

 

 

fot. 3240

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3241

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3242

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3243

 

Moje fotografie na stronie patronite.pl

Zostań moim patronem na Patronite. Wpłacając niewielkie kwoty wspomożesz moją fotograficzną działalność i otrzymasz treści tylko dla patronów.

 

Polecam strony www:

Wachtyrz.eu - strażnik śląskiej kultury i mowy

 

Zobacz też:

5 1 głosuj
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze