Zalew Dziećkowice

Zalew Dziećkowice / Zbiornik Imieliński został utworzony w latach siedemdziesiątych XX wieku, w wyrobisku po dawnej eksploatacji piasku. Znajduje się na wschodnich obrzeżach Górnego Śląska pomiędzy miejscowościami: Imielin, Chełm Śląski i Dziećkowice. Jego powierzchnia to 780 ha, posiada długość ponad 4 kilometrów i prawie 2 szerokości.

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3236 Zalew Dziećkowice

 

Woda w zbiorniku jest bardzo czysta, dlatego pełni funkcję zbiornika wody pitnej. Zalew jest też bardzo atrakcyjny dla wędkarzy, występują w nim praktycznie wszystkie znane w Polsce gatunki ryb. Na zachodnim brzegu zbiornika znajdują się kluby żeglarskie, pole biwakowe oraz punkty gastronomiczne. W upalne letnie dni nad zalew Dziećkowice przyjeżdża nawet kilka tysięcy osób.

 

fot. 3238

 

Wspomóż w rozwoju tej strony. Zostań patronem na: Patronite.pl

lub wspomóż wpłatą dowolnej kwoty na konto bankowe

 

Zdjęcia zrobione zostały na wschodnim brzegu zbiornika. Znajduje się tu wiele niewielkich, piaszczystych i dzikich plaż. Okrążając jezioro podczas wycieczki rowerowej, takie urokliwe miejsca mijamy również na północnym oraz północno-zachodnim brzegu. W niewielkiej odległości od zbiornika Dziećkowice płynie Rzeka Przemsza, która jest naturalną granicą pomiędzy Śląskiem a Małopolską.

 

fot. 3237

 

Dalsza część po reklamie

 

 

fot. 3239

 

 

fot. 3240

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3241

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3242

 

 

Zalew Dziećkowice
fot. 3243

 

 

Zobacz też:

5 1 głosuj
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze