Jeziora Turawskie – czerwiec 2019

Jeziora Turawskie w gorący czerwcowy weekend

Jeziora Turawskie to miejsce, gdzie bardzo lubię spędzać wolny czas. Choć w dwie strony mam 150 km, mogę przyjechać tu chociaż na jedno popołudnie aby tylko pospacerować wzdłuż brzegu jeziora.

O wschodzie słońca

Ostatni weekend czerwca był bardzo upalny. Temperatura, grubo ponad trzydzieści stopni, utrzymywała się do późnego wieczora. Woda w każdym z trzech jezior była bardzo ciepła. Dlatego nie ma się też co dziwić, że piaszczyste plaże były oblegane przez wszystkich, którzy lubią ten rodzaj odpoczynku.

Wschód słońca nad dużym jeziorem

Ja osobiście najlepiej odpoczywam mając w ręku aparat fotograficzny. Latem, gdy dzień jest długi, trzeba się trochę poświęcić i wstać o godzinie czwartej, aby skorzystać z nocnego chłodu i nacieszyć oczy pięknem wschodzącego słońca. Potem, w ciągu dnia, można tylko skorzystać z chłodu chmielowego napoju, czekając na złotą godzinę nacieszyć oczy .... noo, każdy wie czym.

Wchód słońca widoczny z południowego brzegu Jeziora Turawskiego

Chylące się ku zachodowi słońce nad Jeziorem Turawskim

Wypoczywać można zarówno na północnym, jak i na południowym brzegu jeziora dużego. Ja osobiście wolę południe, ponieważ znajdują się tu jeszcze dwa mniejsze zbiorniki – jezioro średnie oraz małe. (mapa)

Zachód słońca nad dużym jeziorem Turawa

Zobacz więcej

 


Zobacz też:

 

[random_content group_id="705"]

0 0 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze