Pałac Kopice – kwiecień 2017

Pałac Kopice

 

Pałac Kopice do lutego 1945 roku był własnością rodziny von Schaffgotsch. Potomków Hansa Ulricha von Schaffgotscha i urodzonej w Porembie, obecnie dzielnicy Zabrza, Joanny Gryczik Von Schomberg Godulla. Zwanej po dziś dzień “śląskim kopciuszkiem”. Po wojnie w 1958 roku pałac został spalony, a w kolejnych latach rozgrabiany i dewastowany. W 1990 r. posiadłość została zakupiona przez krakowskiego biznesmena za symboliczną sumę, za obietnicę doprowadzenia obiektu do stanu sprzed 1958 roku. Obietnicy nie dotrzymał. Za to sprzedał pałac w 2008 roku z ogromnym zyskiem kolejnemu inwestorowi, który także nic nie zrobi z zabytkiem.

 

Wspomóż w rozwoju tej strony. Zostań patronem na: Patronite.pl

lub wspomóż wpłatą dowolnej kwoty na konto bankowe

 

Od stycznia 2017 nowym właścicielem miała być luksemburska firma inwestycyjna. Niestety firma ta okazała się kolejnym niewypałem.
Dzięki Łukaszowi Karpińskiemu, który był przedstawicielem tej firmy miałem okazję pierwszy raz zobaczyć ten piękny, choć w ruinie, zabytkowy obiekt.

 

 

Przejdź na stronę o pałacu

 

 

Zobacz też:

0 0 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Toola
Toola
5 lat temu

Serce mi się kraje, kiedy widze jak marnieje tak przepiekny obiekt! Ile mozna byłoby czerpac radości i korzyści z takiej architektonicznej perelki. Obudzmy sie i zróbmy to co od lat powinno byc zrobione. Ja nie mam możliwosci i funduszy, ale są pewno ludzie ktorzy zaoferuja pomoc tej perełce w zmartwychwstaniu!..Czego z calego serca zycze sobie i wszystkim polakom….