Pałac w Sławikowie – listopad 2019

Pałac w Sławikowie. Każdy, kto odwiedził to miejsce w ostatnim czasie zauważył, że coś dzieje się na terenie otaczającym ruiny zabytkowego pałacu. Dokładnie można zauważyć, że zniknęła cała roślinność porastająca południową oraz wschodnią część terenu znajdującego się bezpośrednio przed tą zabytkową budowlą. Jeszcze nie tak dawno, aby zobaczyć pałac w Sławikowie trzeba było podejść pod samą jego fasadę. Każdego roku, latem, panował tu niesamowity klimat. Pałac wyglądał jakby znajdował się w środku tropikalnej dżungli a jego ściany porastały zielone pnącza.

Obecnie obszar jest porządkowany. Jest to wstęp do dalszych prac mających na celu odsłonić piękno pałacu Ernsta von Eickstedt.
Niestety wkrótce ma również zostać ogrodzony teren wokół pałacu. Ma to wpłynąć na bezpieczeństwo poruszających się w obrębie tego miejsca osób. Zarazem skończy się indywidualna eksploracja ruin pałacu. Gmina Rudnik, do której należy dawny pałac rodziny von Eickstedt i która jest inicjatorem tych działań chce, aby miejsce to było w przyszłości bezpieczne i dostępne dla zwiedzających.
W prace porządkowe zaangażowani są strażacy – ochotnicy z terenu gminy, pracownicy Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oraz mieszkańcy.

 

Pałac w Sławikowie

 

 

Pałac w Sławików

 

Wspomóż w rozwoju tej strony. Zostań patronem na: Patronite.pl

lub wspomóż wpłatą dowolnej kwoty na konto bankowe

 

 

 

Pałac w Sławikowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sławików pałac

 

 

 

 

 

 

Sławików pałac

 

 

 

 

 

Pałac w Sławikowie – Zobacz jak tu wyglądało wcześniej

 

Polecam strony www:

Wachtyrz.eu - strażnik śląskiej kultury i mowy

 

Zobacz też:

5 1 głosuj
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze