Krajobrazy górnej Odry – cz. II

Krajobrazy górnej Odry. Ostatnio wiele się działo w związku z tą rzeką, smutna to historia. Nie wiem czy to ludzkie niedbalstwo, chęć zysku czy jeszcze coś innego sprawiło, że nie ma w Odrze życia.

 

Rzeka Odra
fot. 4653 Rzeka Odra

Jest połowa kwietnia – wiosna. Wszystko wokoło budzi się do życia. Ładna pogoda, warunki sprzyjają do zrobienia kilku zdjęć tej malowniczej rzeki. Początek wiosny to czas kiedy bez problemu można przedostać się na jej brzeg. Latem jest o wiele gorzej, ponieważ gęsta roślinność często uniemożliwia dotarcie do brzegu.

 

fot. 4658

Tym razem wybraliśmy się na niedługi spacer wzdłuż brzegu w okolicach wsi Cisek w województwie opolskim. Na tym odcinku, wzdłuż rzeki znajduje się wał przeciwpowodziowy, z którego można pomiędzy polami czy łąkami podejść nad samą wodę. Teren wokół wygląda na nizinny, w oddali widać tylko zabudowania wiejskich gospodarstw.

 

fot. 4657

 

Nie wiem jaka jest jakość wody na odcinku do Kędzierzyna Koźla, może zatrucie to nie dotknęło tej części rzeki? Choć było słonecznie i ciepło, nie spotkaliśmy jednak żadnego wędkarza, nie zauważyliśmy nawet ptactwa wodnego, może jest za wcześnie? Wokół było słychać tylko śpiew ptaków i odgłosy z pobliskich miejscowości. A Odra, jak to rzeka, płynie swoim nurtem, niosąc ze sobą różne dobra.

 

fot. 4656

 

Dalsza część po reklamie

 

fot. 4655

 

 

fot. 4654

 

Zobacz też: Krajobrazy górnej Odry – cz. I

 

Zobacz też:

5 1 głosuj
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze