Kwiecień nad stawami Pojezierza Palowickiego

Kwiecień nad stawami Pojezierza Palowickiego i problem z CPK. Koniec kwietnia to czas, kiedy wszystko wokół się zieleni, a dzień jest już na tyle długi, że w tygodniu, po pracy można wybrać się gdzieś na dłuższy spacer.

 

Stawy Palowickie
fot. 4663 Stawy Palowickie

Kolejnym miejscem, które bardzo lubimy, to “Pojezierze Palowickie”. Kompleks leśnych stawów na rozległym terenie pomiędzy Palowicami a Żorami.

 

Stawy Palowickie
fot. 4661 Stawy Palowickie

 

Każdy, kto tu przyjeżdża wie, że można tu odpocząć i się zrelaksować. My tym razem wybraliśmy się na sześciokilometrowy spacer na północny zachód od przysiółka Jesionka. Jest tu kilka ciągnących się, jeden za drugim stawów, o wdzięcznych nazwach – Koliok, Ławczok, Wieczerowiec I II III, Węglornik, Pyczok i Nowy Staw. Słońce chyląc się ku zachodowi, ciepło oświetlało krajobraz wokół nas.

 

Stawy Palowickie
fot. 4664 Stawy Palowickie

 

Dalsza część po reklamie

 

Stawy Palowickie
fot. 4662 Stawy Palowickie

 

Wszystko było by zbyt piękne gdyby nie świadomość o planowanej, dokładnie w tym miejscu, trasie szybkiej kolei do CPK. Zastanawiam się dlaczego tworząc coś nowego, nie myśli się o tym, że zarazem niszczy się coś innego. Niszczy się, aby zrealizować swoje ambicje i to za wszelką cenę. Wiem, że jest to ogromny projekt wart miliardy monet, jednak ma on służyć ludziom i dlatego nie można dając jednym, odbierać drugim. Ale czy takiego urzędnika gdzieś daleko w stolicy, interesują problemy ludzi gdzieś tam na śląskiej prowincji?

 

Stawy Palowickie
fot. 4665 Stawy Palowickie

 

Zobacz więcej: Pojezierze Palowickie

 

Zobacz też:

0 0 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze