Stacja Kultury Pyskowice

Budynek dawnego dworca kolejowego w Pyskowicach to kolejny, doskonały przykład jak można połączyć historię z nowoczesnością. Nie trzeba burzyć czegoś, co na trwałe wpisało się w tradycję miasta. Można natomiast zamienić to w nowoczesny obiekt użyteczności publicznej.

 

Stacja Kultury Pyskowice
fot. 4978 Stacja Kultury Pyskowice

 

Stacja Kultury Pyskowice, to przykład nie tylko renowacji budynku, ale także tchnięcia nowego życia w całą okolicę. Dawny dworzec kolejowy, pochodzący z końca XIX wieku, przez lata niszczał. Jednak w ciągu 32 miesięcy dokonała się niezwykła przemiana. Dzięki wspólnym wysiłkom miasta, pasjonatów i lokalnych społeczności, budynek odzyskał swoją dawną świetność. Stacja Kultury Pyskowice to nie tylko miejsce, gdzie turyści i podróżni mogą zatrzymać się na chwilę, ale także przestrzeń, w której odbywają się wydarzenia kulturalne, artystyczne i edukacyjne.

 

Budynek dawnego dworca w Pyskowicach
fot. 4977 Budynek dawnego dworca w Pyskowicach od strony miasta

 

Od momentu otwarcia obiektu 11 stycznia 2024 roku, dworzec stał się sercem lokalnej aktywności. Co się w nim dzieje?

  1. Biblioteka Miejska: W ramach Stacji Kultury działa filia biblioteki miejskiej. Czytelnicze spotkania, warsztaty literackie i kulturalne wydarzenia przyciągają mieszkańców.
  2. Sala Widowiskowa: To miejsce, gdzie odbywają się koncerty, wystawy, spektakle i prezentacje artystyczne. Kultura żyje w każdym kącie.

 

 

Stacja Kultury – dawny dworzec PKP w Pyskowicach
fot. 4981

 

Stacja Kultury Pyskowice to dowód, że dawne obiekty kolejowe mają potencjał. Przekształcenie dworca to nie tylko remont budynku, ale ingerencja w procesy społeczne. To miejsce, w którym historia spotyka się z teraźniejszością, a przyszłość nabiera kształtu.

Dzięki Stacji Kultury, Pyskowice zyskały nie tylko piękny budynek, ale przede wszystkim przestrzeń, w której ludzie mogą tworzyć, spotykać się i czerpać radość z kultury. To opowieść o odrodzeniu, pasji i wspólnym działaniu.

 

Dworzec w Pyskowicach
fot. 4980 Dworzec w Pyskowicach

 

Dworzec w Pyskowicach
fot. 4982

 

Stacja Pyskowice
fot. 4979 Stacja kolejowa Pyskowice

 

 

Zobacz też:

0 0 głosów
Twoja ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
pm1
pm1
1 miesiąc temu

Duże zmiany, dawno tam nie byłem…