Rudzkie lasy

  •  

Rudzkie lasy to propozycja dla każdego, kto chce spędzić czas w pięknych okolicach. Czy pieszo czy na rowerze, zobaczyć można wiele ciekawych miejsc i przy okazji spędzić czas na łonie natury.

Rudy, wcześniej Rudy Wielkie, znane również jako Rudy Raciborskie, to miejscowość w samym środku tej zielonej przestrzeni. Historia Rud i całej okolicy związana jest głownie z Zakonem Cystersów, którzy przybyli na te tereny w XIII wieku. Rudzkie lasy skrywają też ciekawe miejsca pozostawione przez książąt von Ratibor, późniejszych właścicieli tych terenów. Dzisiaj lasy są pod zarządem Nadleśnictwa Rudy, które dba o to, byśmy czuli się tu dobrze. Do nas należy tylko ochrona przyrody i pozostawienie jej w takim samym stanie w jakim ją zastaliśmy.

Schlossberg

Leśniczówka Krasiejów

Wielki pożar

Leśne tereny wokół Rud wchodzą w skład założonego w 1993 roku parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”, który ma na celu ochronę i popularyzację walorów przyrodniczych i kulturowych jego obszaru.

Leśniczówka Wildek

Magdalenka

Zespół Pałacowo-klasztorny w Rudach

Uroczysko Hubertus

Zostań moim patronem na Patronite. Wpłacając niewielkie kwoty wspomożesz mnie w utrzymaniu tej strony internetowej. W zamian moi patroni otrzymają więcej zdjęć i informacji, dostępnych tylko dla nich. Z góry dziękuję również za wpłaty PayPal.

Góra Wiktorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *